ASANSÖR GÜVENLİK FİLESİ

ASANSÖR GÜVENLİK FİLESİ

Asansör boşlukları, inşaatlarda işçilerin düşerek yaralandıkları; hatta ölüme sebebiyet verebilen en büyük tehlikelerden birisidir. Bu nedenle şantiyelerde, asansör boşluklarının mutlaka güvenlik ağı takılması yoluyla kapatılması gereklidir.

​Yüksek bina inşaatlarında uygulanmakta olan, iş güvenliği önlemlerinden birisi de güvenlik ağlarıdır. Yönetmeliklerde de, yasal olarak güvenlik ağları kullanımı zorunlu tutulmuştur. İnşaatlarda asansör boşluklarına düşerek hayatını kaybeden işçi sayısı çok ciddi oranlardadır. Bu gibi iş kazaları sebebiyle yaralanan personel sayısı da çok fazladır. Bu nedenlerden ötürü, güvenlik ağı; yasayla birlikte zorunlu hâle gelmiştir.

Asansör güvenlik filesi kullanımı, asansör boşlukları vb. nedenlerden kaynaklanan bu tür can kayıplarını azaltmayı hedeflemektedir. Dolayısıyla; her geçen gün inşaat alanlarında, asansör güvenlik filesi kullanımı yaygınlaşmaktadır.

 

Asansör Güvenlik Ağları

İnşaatların yapımı aşamasında can ve mal güvenliğinin sağlanması için bir takım önlemler alınmalıdır. İnşaat yapımlarında bunun en riskli olanı inşaat içlerinde bulunan asansör boşluklarıdır. Bu boşluklara özel fileler tasarlanıyor ve insanların düşüp yara almaması, ölümler olmaması ve diğer olarak araç ve gereçlerin düşüp sorun çıkmaması için kullanılıyor. İşçi sağlığı ve güvenliğinin de son yıllarda artması durumunda inşaat yapılırken filelerin kullanılması son derece önemlidir.

İnşaat Güvenliği

İnşaatların yapılı aşamasında iç ve dış güvenlikleri alınmalıdır. Nitekim alınmadığı takdir de son derece üzücü olaylar ile karşılaşılıyor. İşçi kazalarının önlenmesi için inşaat güvenliğinin olması gerekiyor. İşçi sağlığı ve güvenliği açısından inşaatta kullanılması gereken fileler artık bir zorunluluk teşkil ediyor.

 

Asansör Boşlukları

Bir inşaatın en riskli bölgesi iç bölge olan asansör boşluklarıdır. İşçinin yanında inşaat boşluklarını bilmeyen müşteriler gelebiliyor ve asansör boşluklarından düşme tehlikesi ile karşılaşılabiliyor. Maddi ve özellikle manevi olarak üzücü olaylar ile karşılaşılıyor. Bu durumda asansör güvenlik filesi kullanımı bu riskleri en aza indirme konusunda en etkili yöntemlerden biridir.

 

Bu asansör güvenlik ağı yanlarında bulunan çelik halatlar ile iyice sağlamlığı arttırılıyor. Bununda montajı bilgi ve tecrübe gerektiren bir durumdur. Yanlış bağlanan filelerden dolayı oluşabilecek kazalara neden olmamak için işinin ehli bir insana yaptırılması gereklidir.

File olmayıp bu konuda önlem alınmayan inşaatlarda işçi sağlığı ve güvenliği kanunu çerçevesinde cezalar ile karşılaşılabiliyor. Belli standartlara uygun ve yüksek kaliteli fileleri seçmeniz riskleri en aza indirme konusunda size yardımcı olacaktır. Bu asansör boşluğu güvenlik ağları olarak adlandırılan fileler her firma için farklılık gösteriyor. Sizlere sunmuş olduğumuz diğer sistemlerimizde olduğu gibi bu file sistemlerimizde de en kaliteli ürün ve hizmet anlayışımızı sizlere sunuyoruz.

Call Now Button