Asansör Boşluğu

Asansör Boşluklarını Güvenli Hale Getiriyoruz.

Asansör Boşluğu Güvenlik Filesi

Binaların iç ve dış cephelerinde yüksekten düşüp herhangi bir kaza yaşanmasını önlemek amacıyla çeşitli güvenlik ağları kullanılmaktadır.Bu güvenlik ağlarının bir çeşidi de asansör boşluğu güvenlik ağı olarak kullanılmaktadır.

Binaların yapımı sırasında ya da asansör sistemlerinin tamiri ve kontrolü esnasında işçilerin düşme sonucu yaralanmalarını ya da daha ötesi ölümleri engellemek amacıyla kurulan sistemlerdir.

Yaşanabilecek kötü senaryoların önlenmesi amacıyla asansör boşluklarının mutlaka çalışmalar esnasında güvenlik ağları takılarak kapatılmaları gerekmektedir. Resmi gazetede yayınlanan yönetmelik çerçevesinde de güvenlik ağlarının kullanımı zorunlu hale gelmiştir.

Söz konusu yönetmeliğin yüksekte çalışma başlığı altında topladığı önlemler kapsamında alınması gereken önlemler detaylıca vurgulanmıştır. TS EN 1263 – 1 ve 1263 -2 standartlarına uygun olarak ağların üretilmesi ve kullanılması gerektiği kuralları konulmuş bulunmaktadır.

Asansör Boşluğu Güvenlik Ağının Özellikleri

-TS EN 1263 standartlarına uygun olarak üretilir.

-TS EN 1263 – 1 standartlarına bağlı kalınarak asansörlerin boşlukları için özel olarak üretilmiş darbe şiddetini kırabilecek ölçüde baklava deseni formunda polyamid hammadden üretilmeleri gerekir.

-Kurulum montajı kolaydır.

-Ağın temizlenmesi mafsal sistemi sayesinde oldukça kolay ve aynı zamanda risksizdir.

-Ağlar iş bittiği anda toplanarak demonte vaziyette muhafaza edilebilmektedir.

İnsan güvenliği her şeyden önemlidir. Bu noktada belirlenen standartlar çerçevesinde deneyim sahibi firmalara güvenlik ağları yaptırılmalıdır.

Kullanmış olduğumuz ürünler tamamen sertifikalı olup iş güvenliğini ve çalışma alanlarını maksimum seviyeye çıkartıyoruz.

Asansör Boşluğu Filesi Projelerimiz

Asansör Boşluğu Güvenlik Filesi Sıkça Sorulan Sorular

ÜCRETSİZ TEKLİF AL !
TOP